Створено студентський штаб “Корупція – СТОП!”

IMG_9437

30 листопада у коледжі пройшла лінійка “Скажемо “НІ!” корупції у освіті та житті! “. 

Окрім розмови про види та прояви корупції у освіті студентський загал отримав багато корисної інформації, а саме:

  •  на період сесії на базі студентської ради створено Штаб «Корупції – Стоп!», членами якого є члени комісії навчального моніторингу;
  • з 30 листопада  стартує проект студентської ради «Корупції – СТОП»;
  • 30 листопада педагогічна рада затвердить Антикорупційну програму БПК;
  • 28 листопада проведене анкетування серед студентів 2 -4- курсів, результати якого можна побачити на стенді студради;
  • на стенді студради оприлюднено інформацію про телефон гарячої лінії коледжу та сторінку сайту коледжу, через які можна анонімно повідомити директора коледжу про факти корупції;
  • протягом сесійного періоду  у режимі нон-стоп у холі коледжу можна переглянути відеопрезентацію про корупцію у освіті, відповідальність за корупційні дії обох сторін, шляхи подолання корупції.

Ми бажаємо всім здати екзаменаційну сесію на «добре» та «відмінно». А чесно зароблена  стипендія стане винагородою за ваші знання!

ДО ВІДОМА.

Звісно, багато хто з власного досвіду знає про корупцію, протекціонізм і побори. Але хто насмілюється відкрито говорити про них? Замовчування не розвíязує проблеми, а лише ускладнює її. Деякі люди вважають, що корупція – це  найкращий засіб для вирішення своїх проблем. В багатьох випадках люди віддають перевагу корупційним методам вирішення проблеми через брак інформації щодо законних шляхів рішення та відсутність знань про свої права та механізми їх захисту. Як це не прикро, але ніхто особисто не замислюється про власну відповідальність за  корупційні вчинки.   Така позиція молоді, якій творити майбутнє країни, звично віддаляє перспективу подолання корупційних відносин у суспільстві. Голова колегії Юрій Лавренюк підкреслив: « Свідоме ставлення до корупційного процесу формується саме у студентські роки, коли молодь визначає свої життєві пріоритети. Ми прагнемо вплинути на формування непримиримого ставлення до проявів корупції, подолання правового нігілізму та підвищення правової обізнаності, популяризації доброчесної поведінки та запобігання проявів корупції в сфері освіти».
Викладачі мають бути чесними, об’єктивними та справедливими. А це означає, що студент ніколи не отримає гарну оцінку «за красиві очі» чи «глибоке декольте» і, тим паче, за щедру вдячність у розмірі поставленої викладачем «такси» або замовленого ним же «подарунку для кафедри».  Справедливий викладач завжди порадує хорошими відмітками гарного студента і покарає «не зарах.» та двійками поганого. А студенти мають бути сумлінними. Сумлінний студент має навчатися, не прогулювати пари, не отримувати негативних відміток, здавати сесію принаймні без «не допусків» до неї. Сумлінний студент має виконувати домашні завдання, самостійно опрацьовувати навчальний матеріал, власноруч писати курсові роботи. У когось це виходить краще, у когось гірше. Головне — сумлінний студент не мусить купляти результати свого навчання за гроші, хабар, інакше він позбавляється права навчатися у внз.

26 квітня 2015 року набрав чинність Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 р. № 1700-VII.  Закон визначає правові та організаційні засади функціонування системи запобігання корупції в Україні, зміст та порядок застосування превентивних антикорупційних механізмів, правила щодо усунення наслідків корупційних правопорушень.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.