Урочиста лінійка до 25-ї річниці затвердження Державного Гімну України

 U5iXRTiqbqw   15 січня 1992 року  Верховною Радою України було затверджено музичну редакцію Державного гімну України, автором якої є Михайло Вербицький. Саме цій події було присвячено урочисту лінійку, що пройшла у коледжі. Історія  створення Державного Гімну, історичні перипетії його становлення – такою була тема заходу. На лінійці було оголошено про початок роботи студентів коледжу над запропонованим директором коледжу Маргаритою Климович  пошуково-дослідницьким інтегрованим проектом «Державна символіка України. Уособлення себе як українця через призму національних і державних символів», підсумки якого будуть підведені в  дні відзначення 100-ї річниці Української революції 1917-1921 років у березні 2017 року.  З Положенням та переліком тем проекту можна ознайомитися за посиланням   Переглянути.   

          Проте, тільки 6 березня 2003 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний гімн України», запропонований президентом Леонідом Кучмою. Законопроектом пропонувалося затвердити як державний національний гімн на музику Михайла Вербицького зі словами тільки першого куплета і приспіву пісні Павла Чубинського «Ще не вмерла Україна». У той же час перша строфа гімну, згідно з пропозицією Президента, звучатиме «Ще не вмерла України і слава, і воля». Цей закон підтримали 334 народних депутати, проти висловилися 46 з 433, що зареєструвалися для голосування. З прийняттям цього закону Стаття 20 Конституції України набула завершеного вигляду. Національний гімн на музику М. Вербицького отримав слова, віднині затверджені законом.

  Закон України «Про Державний Гімн України» від 6 березня 2003 року.
Стаття 1.  Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:
«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
 Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду».
Стаття 2.  Встановити, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів.
Стаття 3.  Наруга над Державним Гімном України тягне за собою відповідальність, передбачену законом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.