До 100-річчя Української революції 1917-1921 років

      У бIMG_3044ерезні 2017 року виповнюється 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років – одного із найважливіших і найскладніших періодів в історії Українського народу ХХ століття. В ознаменування цієї події у коледжі відбулася урочиста лінійка.                               Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації. Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років. З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, яким 2017-й проголошено Роком Української революції.
          Планом роботи коледжу передбачено ще ряд заходів, які будуть проводитися протягом року. Класним керівникам та викладачам пропонуємо ознайомитися з методичними рекомендаціями Українського інституту національної пам’яті, що   допоможуть при підготовці заходів. Український Інститут національної пам’яті. Методичні рекомендації.

Здати кров – врятувати життя

 У День українського добровольця студенти та викладачі коледжу прийшли до Бериславської IMG_20170314_080653центральної лікарні, щоб здати кров для поранених бійців АТО.  Поділитися своєю кров’ю прийшли майбутні вчителі та вихователі – 36 студентів коледжу та 3 викладачі сьогодні зробили  свій безцінний внесок у добру справу — порятунок людських життів.
IMG_20170314_081528

День українського добровольця

33_1489403006_613x306.5_3_014 березня 2017 року ми вперше відзначаємо День українського добровольця! Верховною Радою України 17 січня 2017 року прийнято постанову “Про встановлення Дня українського добровольця”. День українського добровольця – це свято справжніх патріотів. Людей, які свідомо, за покликом серця у важкий для своєї країни час стали на захист її суверенітету і територіальної цілісності. Сьогодні більшість добровольців вже у формі української армії продовжують захищати рідний край від загарбників. Своєю самовідданою службою і героїчними вчинками вони раз доводять, що неможливо перемогти тих, хто готовий за Батьківщину віддати своє життя.
Вшануймо наших добровольців разом!

Кінолекторій: “Переломний момент”

19_mainУ переддень Дня українського добровольця у коледжі в рамках кінолекторію для студентів презентували документальний фільм «Переломний момент: війна за демократію в Україні». Над стрічкою працювали триразовий володар «Оскара», американський документаліст Марк Джонатан Гарріс та український режисер Олесь Санін. У 98 хвилинах історію української боротьби за власну державу і верховенство права розповідають професори Енн Еплбаум і Тімоті Снайдер, колишній президент Леонід Кравчук і екс-прем’єр Арсеній Яценюк, а найгостріші моменти революції та війни показують очима військових, медиків, журналістів і волонтерів. Враження студентів від перегляду стрічки були дуже яскравими, адже перед їх очима пройшла вся сучасна українська історія – Помаранчева революція, студентський Євромайдан, Революція Гідності, окупація Кримського півострову російськими військами, АТО… Творці також роз’яснили деякі аспекти інформаційної війни, що ведеться російськими ЗМІ ще з зими 2013 року.

 

До 73-ї річниці визволення Берислава

C9qbYepYW8A13 березня у коледжі відбулася тематична лінійка “Будьмо достойні”, присвячена 73-й річниці визволення Берислава від нацистів.  Жива людська пам’ять  з роками не старіє. Вона стукає в наші серця обелісками та безіменними могилами, і поки існуватиме наш рід, існуватиме й пам’ять, бо без неї немає у нас майбутнього. Були згадані історичні події великої перемоги нашого народу та героїчні подвиги наших ветеранів, які є для нас еталоном мужності, патріотизму, сили волі та справедливості: саме 11 березня  1944 року 28-а армія оволоділа 23-ма населеними пунктами, у тому числі нашим рідним містом Берислав. У боях за Берислав і населені пункти району відзначилися війська 10-го стрілецького і 2-го гвардійського механізованого корпусів, 109-ї гвардійської стрілецької дивізії і 4-ї гвардійської механізованої бригади, їм було присвоєно почесне найменування «Бериславські». Згадали й про їх славних нащадків – тих, хто зараз захищає нашу волю й державу в АТО. Бо серед цих героїв – батьки, брати, рідні й наших студентів. Пам’ять всіх полеглих воїнів було вшановано хвилиною мовчання.

Гості у коледжі

   IMG_2731З метою ознайомлення з життям громади, здобутками та проблемами  соціально-економічного та культурного розвитку Бериславщини голова районної державної адмінстрації Олександр Гомон 13 березня 2017 року разом з заступником голови районної державної адміністрації Іриною Дробиш відвідав Бериславський педагогічний коледж. В ході візиту директор коледжу  Маргарита Климович ознайомила гостей  з матеріально-технічною базою  навчального закладу, розповіла про здобутки та перспективи розвитку коледжу. Олександр Вікторович також зустрівся з викладачами та студентами. Президент студентського колективу Володимир Свалов розповів про життя та побут студентів, про хвилюючі проблеми, наприклад – ремонт гуртожитку.
IMG_2722IMG_2707

“Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря”

IMG_26289  березня у коледжі відбулося літературно- музичне дійство “Палахкотить як свічка праведна душа Кобзаря”. Головно ідеєю дійства було донесення до слухачів думки, що наше минуле, теперішнє і майбутнє – це дороговкази Тараса Шевченка. Протягом заходу лунали вірші Кобзаря, пісні на його поезії. Дійство супроводжувалося демонстрацією картин Шевченка – художника. Усіх присутніх вразило майстерне виконання віршів студентами коледжу: Левітан Є. декламувала вірш “І мертвим, і живим, і ненародженим…”, Мацевич Г. – уривок з поеми “Гайдамаки”, Свербілова П. – “Іржавець”. Пристрасні слова поета звучали й у пісні “Не тополю високую”, яку виконав дует у складі Ріжко А. та Корчагіна І. Але найголосніші аплодисменти отримали самодіяльні автори – Корчагін І. за свою пісню “Шевченко” та Скачко О. за вірш, присвячений Великому Кобзареві.
Це було гідне  закінчення свята, яке тривало цілий день – день народження Тараса Григоровича Шевченка!