До Міжнародного дня волонтера

Без названия   Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку (англ. International Volunteer Day for Economic and Social Development) — один з міжнародних днів ООН на честь осіб, що займаються волонтерством.       Генеральна Асамблея ООН в 1985-му році на 40-й сесії у спеціальній резолюції запропонувала урядам відзначати 5 грудня як «Міжнародний день волонтерів в ім’я економічного і соціального розвитку» (резолюція № A/RES/47/3), закликавши їх здійснювати заходи для спонукання людей у всіх сферах діяльності пропонувати свої послуги як волонтерів.

Більше інформації можна отримати за посиланням  ПЕРЕГЛЯНУТИ

До ювілею П. Дзівінського

Dzivincky_plПлацид Дзівінський — це знаний математик, який у 1893–1894 роках обирався ректором Львівської політехніки. У науковому доробку вченого 20 оригінальних праць, які прославили українську науку.

Переглянути  життєпис та нарис творчості можна за посиланням ПЕРЕГЛЯНУТИ

Ювілей нашого земляка

goloborodko      Голобородько Ярослав Юрійович (нар. 27.09.1961, м. Херсон) – вчений-філолог; літературознавець, педагог, літературний критик, таврієзнавець, культурний і громадський діяч. Доктор філологічних наук (1997), професор (2001), академік Академії педагогічних та соціальних наук (1998), Міжнародної Слов’янської Академії освіти ім. Я.А.Коменського (2003), член Асоціації українських письменників (2000).  Он-лайн журнал про творчість можна переглянути за посиланням ПЕРЕГЛЯНУТИ
Continue reading

До ювілею Івана Багряного

e4ea26e4397337eecd031bd74517abd1668973c7Літній недільний день, як ніколи, був тихий, спокійний. Здавалося б, жити, працювати. Хворому дали укол — і він заснув… Уві сні й помер (як передчував іще колись). Це сталося 25 серпня 1963 року, о 19 годині 25 хвилин…На столі залишився лист до Друга. Він — і до нас із вами. “Друже мій! Я вже задихаюсь. Щоб уявити, якого несамовитого напруження нервів і волі треба мені для витримування всієї зливи мерзості (такої безконечної і такої немилосердної), треба взяти лише до уваги, шо моя душа від природи — це душа поета і мистця. А значить, вона зовсім не пристосована таку мерзоту витримувати — не має панцира, та все це я витримувати мушу. Мушу! Хто зрозуміє це слово?! Тому я зціплюю зуби, нагинаю голову й іду до кінця мого призначення… Серце кожного поета і романтика мусить іти на Голгофу”.

Он-лайн журнал про життя та творчість поета можна переглянути  за посиланням ПЕРЕГЛЯНУТИ

Літературна віртуальна екскурсія

Під час тематичного тижня до Дня українськогккко козацтва та Дня захисника України для студентів 1-2 курсу була проведена тематична віртуальна екскурсія “Шляхами козацької слави”. Екскурсію під керівництвом викладача української філології Малової І.О. підготували студенти 4 курсу Білоконь В. та Качалюк В.

Переглянути екскурсію