До 40-річчя Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод

a7a9f17-deklaracyajul1990До 40-річчя утворення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод у коледжі 10 листопада відбувся засідання-випуск патріотичного альманаху “Світовий загальнолюдський поступ у дусі свободи”.

Continue reading

Софія Русова.До 160-ї річниці з дня народження.

IMG_6897 До ювілею видатного українського педагога, письменниці, громадської діячки Софії Русової у коледжі відбулися філософські читання. У виступах викладачів та студентів піднімалися питання про діяльність С. Русової як фундатора української дошкільної педагогіки,  детально розглядалася концепція національної школи, діяльність С. Русової на Херсонщині. Присутні одержали інформацію про діяльність С. Русової як літературознавця та письменника. Continue reading

Філософські читання “Біблія у світовій культурі”

    1217870667_best.h51        Одна з вимог сучасної освіти – інтеграція. Інтеграція – це глибоке взаємопроникнення, злиття, наскільки це можливо, в одному навчальному матеріалі узагальнених знань .
Інтегровані заходи  дають студентові  досить широке і яскраве уявлення про світ, в якому він живе, про взаємозв’язок явищ і предметів, про існування  різноманітного світу матеріальної  і художньої культури.  Основний акцент припадає не стільки на засвоєння певних знань, скільки на розвиток  образного мислення. Інтегровані заходи  також передбачають обов’язковий  розвиток творчої активності. Це дозволяє використовувати зміст усіх навчальних предметів, залучати відомості з різних галузей науки, культури, мистецтва, звертаючись до явищ і подій навколишнього життя. Саме така інтеграціє і є основним змістом проекту  “Філософські читання”. 16 грудня у коледжі прошли чергові “Філософські читання” з теми “Біблія у світовій культурі”.

Continue reading

Філософські читання на тему «Філософія для дітей за творами В.О. Сухомлинського»

imagesНаш час можна назвати часом глобального переосмислення сенсу життя, часом демонстрування майже первісного культу сили та насильства. На сучасному етапі становлення української державності, за умови складної політичної та соціально-економічної ситуації, коли в країні війна, панує зло, жорстокість, насильство, страждають діти, ожило давно забуте поняття «діти війни», які стали свідками щоденної демонстрації жахливого мистецтва насильства і зла. Реальністю нашого повсякденного життя стає дефіцит людяності, милосердя, співчуття, доброти. Зростає небезпека виростити бездуховне покоління, «не обтяжене» інтелігентністю, порядністю, яке зневажливо ставиться до культурних цінностей. В таких умовах зростає роль гуманістичного виховання підростаючого покоління.
Власне тому, філософсько-педагогічна спадщина В.О.Сухомлинського, його думки про людину, як найвищу цінність сприймаються із новою силою актуальності.
Життя і діяльність Василя Олександровича Сухомлинського (1918-1970 рр.) є однією з найяскравіших сторінок у великій книзі педагогічної творчості України.
Саме тому і обрана така тема для філософських читань, що пройшли у коледжі 22 вересня. Continue reading

Виставка ілюстрацій до оповідань та казок В.О.Сухомлинського

У коледжі на третьому поверсі, на території картинної галереї розпочала роботу виставка студентських  ілюстрацій до оповідань та казок В.О.Сухомлинського. Запрошуємо всіх студентів не тільки відвідати виставку, а й виставити свої роботи. Творчий доробок студентів буде використано на філософських читаннях “Філософія казок В.О.Сухомлинського”.IMG_3370IMG_3367

О.О. Потебня – мовознавець, філософ, громадський діяч.

Рисунок1      «Єдина ознака, за якою пізнаємо народ, до того ж ознака незамінна й остаточна — єдність мови. Національна свідомість є великим історичним двигуном, тому що вона — це той зв’язковий, що відтворює єдність даного народу. І тому визнання національної приналежності стає стимулом єднання в середині даної народності» (О.О. Потебня)

        17 вересня у коледжі відбулися філософські читання , присвячені ювілею Олександра Опанасовича Потебні — великого українського вченого-енциклопедиста: мовознавця, філософа, психолога, фольклориста, етнолога, літературознавця, педагога, професора Харківського університету, члена-кореспондента Петербурзької Академії наук та члена Чеського Королівського товариства наук у Празі.

Continue reading